Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortal2Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Hexe xD
4539 Mesajlar - 19%
яockeггgiгl
4400 Mesajlar - 18%
İѕтiLα
3347 Mesajlar - 14%
Carucci
3210 Mesajlar - 13%
dσlυηαу~
2620 Mesajlar - 11%
ѕιуαн кєℓєвєк*
1592 Mesajlar - 7%
*ÖsLem
1162 Mesajlar - 5%
askikizi
1153 Mesajlar - 5%
mannakiss
1102 Mesajlar - 5%
Jeinessa
1030 Mesajlar - 4%

Paylaş|

cimbomun yeni baskan adayi konustu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Feri&Emir
Gelişmiş Üye
Gelişmiş Üye
Feri&Emir
Puanlar : 16260

cimbomun yeni baskan adayi konustu Empty
MesajKonu: cimbomun yeni baskan adayi konustu cimbomun yeni baskan adayi konustu EmptyPtsi Nis. 11, 2011 9:58 pm

Galatasaray'da yaklaşan Olağanüstü Genel Kurul öncesi seçim çalışmaları hız kazanırken, adı başkan adayları arasında geçen eski yönetici Mehmet Helvacı, hukuki zemin sağlandığı zaman başkan adayı olabileceğini söyledi.

Mali Genel Kurul'un ardından istifa eden Helvacı, Taksim Point Otel'de basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerden başkan adaylığı ile ilgili fazla sorular sorulmasını istemeyen Mehmet Helvacı, "Adaylığımı sormayın biliyorsunuz ben hukukçuyum. Hali hazırda Divan Kurulu'na yönetim kurulunca bir seçim kararı sunulmadı. Böyle olunca başvuru imkanı yok. Başkan adayı gösterilmek mümkün. Arkadaşlarımın beni aday gösterme hazırlıkları var. Hukuki zemin sağlandığı zaman aday olabilirim" dedi.

Mehmet Helvacı, "Mali genel kurulun ardından istifa etmemiş olsaydım. Seçim kararının bir an önce divan kuruluna gönderilmesini sağlamak için çalışırdım" diye konuştu.

Başkan Adnan Polat'ın açıklamış olduğu seçim tarihinin yanlışlığının tartışıldığının hatırlatılması üzerine Helvacı, şunları dile getirdi: "Buna tüzük çerçevesinde cevap vermek lazım. Bizim tüzüğümüzün geçici 3. maddesi var. Kaldırılmış haklar 2011 yılının sonuna kadar devam eder. Böyle olunca eski tüzük çerçevesinde hareket etmek gerekiyor. Seçimden bir ay öncesine kadar üyelere para yatırma ve katılım hakkı verilmeliydi. Yapılan eleştiriler doğrudur. Umarım yeni davalar söz konusu olmaz ama yönetimin tüzüğe göre hareket etmesi lazımdı. Düzeltmek mümkün ama o zaman seçim biraz daha geçe kalır. Süreç usule uygun olmayan bir şekilde başlatılmış durumda. Hala da ortada yönetimin seçim kararı aldığı resmiyette yok"
Galatasaray'ın kurumsallaşma adına iyi yönetilmediğini ifade eden eski yönetici, "Şu anda Galatasaray'ın içinde bulunduğu durumdan kimse memnun değil. Futbolda alınan sonuçlar herkesi derinden yaraladı. Galatasaray'da bir şeyler yapmak sadece futbolu düşünmek ve düzeltmek anlamına gelmiyor. Bunu başka sebepleri var. O sebepleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Kurumsallıktan uzak bir yönetim anlayışı var. Her zaman kurumsallıktan bahsedildi fakat hiçbir zaman kulüp kurumsal olarak yönetilmedi. Kulüp kurumsal yönetilseydi bütün sorunlar çözülürdü." şeklinde konuştu. Mehmet Helvacı, kimsenin artık başkan adaylığı gibi bir durumun olmadığını ifade ederek, "Ben başkan adayım diye ortaya kim çıkıyorsa tüzüğe uygun hareket etmiyordur. Aday olacaklara önerim önce tüzüklerini açık okusunlar. Birisinin başkan adayı olabilmesi için 100 imza gerekiyor. Önce aday göstersinler sonra her aday için yorumda bulunabilirim." dedi.

'ARDA TRANSFERİNİ YENİ YÖNETİME BIRAKMAK LAZIM'

Öte yandan Galatasaray Kulübü'nün yıldız futbolcusu Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferi konusunda kulübün bugün yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Mehmet Helvacı, şunları söyledi: "Benim yönetimde olup olmamam bir şeyi değiştirmez. Seçime bir ay kala en değerli oyuncunun transferini bir kenara bırakmayı bilmemiz lazım. Galatasaray'ın en değerli oyuncusuyla ilgili karar almak şu andaki yönetimin işi değildir. Buna yeni yönetimin karar vermesi gerekiyor. Birini göreve getirmek veya göndermek adına kararları yeni yönetime bırakmak lazım" Bir gazetecinin "Başkan olmanız halinde takımın başına kim gelecek" sorusuna ise eski yönetici, "Denenmiş kabul edilmiş, başarısı ispatlanmış kimse o olacak" cevabını verdi.
http://www.adiniferihakoydumfan.com

cimbomun yeni baskan adayi konustu

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası